صندلی‌های ایستاده، راهی برای غلبه بر نشستن‌های طولانی

۰ دیدگاه

نشستن‌های طولانی‌مدت روی صندلی می‌تواند باعث درد گرفتن نشیمن‌گاه، تغییر شکل ستون فقرات و عوارض دیگری شود که می‌تواند برای کارمندان تبدیل به مشکلی بزرگ شود.

پیش از این برای پیشگیری از بروز این مشکل، میز‌هایی طراحی شده بود که کاربر برای کار کردن پشت آن‌ها نیاز به صندلی نداشت و باید می‌ایستاد. ولی همین میزها هم به دلیل ایستادن ظولانی مدت پشت آن‌ها باعث کمردرد می‌شد

حالا ایده‌ای در سایت «کیک‌استارتر» (Kikstarter) مطرح شده است که نه یک میز است، نه یک صندلی. این طرح که «صندلی تکیه‌گاهی» (LeanChair) نام دارد، وزن شما را به جای نشیمن‌گاه‌ روی کمر و پا پخش می‌کند. طراح این صندلی، «وین ایگر» (Wayne Yeager) که خود یک مهندس نرم‌افزار است و به همین دلیل ساعت‌های زیادی را پشت رایانه‌ی خود می‌گذراند، پیش از این از میزهای ایستاده استفاده کرده؛ ولی در همان ساعت اول آن‌ها را ناخوشایند یافته است.

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، این صندلی یک پشتی دارد که با زاویه‌ی خود مقداری از وزن کاربر را تحمل می‌کند. بقیه‌ی وزن کاربر روی پاهایش می‌افتد و به همین دلیل نشیمن‌گاه اذیت نمی‌شود و وزن زیادی هم روی کمر قرار نمی‌گیرد که باعث آسیب دیدن‌ش شود. این صندلی محلی مخصوص قرار گرفتن لپ‌تاپ، موس و کیبرد یا دفتر یادداشت هم دارد که برای کارمندان لازم است.

گذاشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *